top of page

"Матеріал говорить"

Серія робіт в яких матеріал відіграє ключову роль в композиції, підкреслюючи і розкриваючи задум.

"Образа"

 

Ображений хлопчик з піску, матеріал підкреслює плинність образ. Робота розсипається, через деякий час від неї залишиться безформна купка, в якій ніхто не впізнає тощо що було з початку. 

 

2013р.

"Хибні цінності"

 

матеріал: гіпс тонований та гроші (утилізовані банком)

 

Прагнення до накопичення та неможливість втримання.

 

 

2014р.

"Маски"

 

Папье-маше з грошей (утилізованих банком).

 

Матеріальний наліт скриває індивідуальні риси обличчя людини, спрощуючи її до невпізнаваності.  Маски зняті з відбитків  впізнаваних людей для пидкреслення того що ми мали би їх впізнати.

Використанні зліпкі з: Людвіг ван Бетховен, Тарас Григорович Шевченко, Стрембіцький Артем.

 

 

2014р.

"Людина і маса"

 

В роботі використані "маси" в розумінні пластики (маса- об'єм в скульптурі) та загальна маса по відношенню що до людей.

 

Формальне рішення побудоване на силуетах, загальної маси в яку людина намагається вписатись.

 

Бокові частини триптиху побудовані на плавних силуетних лініях, по законам композиції це символізує спокій. Бокові фігури підлаштовуються під загальну масу, в деяких моментах ламаючи себе, свою природу, заради загальної ілюзії спокою. 

 

Центральна фігура може ідеально вписатись в куб, в стабільну фігуру.Але вона цього не робить.

 

Під час створення роботи проводились аналогії з нашим часом, з останнім роком.

Намагаючись створити образи людей які закривають очі на багато речей, підлаштовуючись під загальну масу, щоб не виходити з ілюзії спокою. 

Та навпаки інший тип людей. Волонтери- які самостійно виходять із зони комфорту не висипаючись, жертвуючи вільний час, жертвуючи своєю стабільністю.  

 

 

 

матеріал: пластик тонований під фарбований метал. З під фарби вибивається ржавчина. З відсиланням на те що будь яка загальна маса застоюючись  швидко вкривається корозією, дискредитується, та потребує постійного морального поновлення. 

 

2015р.

"Внутрішне світло"

Частина проекту "?%"

"Внутрішне світло" розраховане для контексту рівненської області.

Внутрішне світло людини, внутрішне багатство - талант.

В скульптурах є отвори через які сяє світло. Скульптури відрізняються кількістю отворів зі світлом. В середені скульптур технічно абсолютно ідентичне світло.

Але в одній скульптурі помітно як світло розсіюється через велику кількість отворів, а в іншій світло концентрованіше, що відсилає до таланту людини до його ропорошення чи концентрації.

 

В скульптури потоновані під метал, світло в середенні візуально відсилає  до ще остиглого металу в середені. В одній фігурі помітно як внутрішне тепло втрачаєтся швидше через велику кількість отворів, в іншій фігурі тільки один отвір через який внутрішне тепло затримується на довше.

Для авторського проекту ці дві скульптури розраховані для рівенської область, це там хаотично видобувається янтарь. Форма отворів в скульптурах ідентична до отворів вимивання грунтів для видобутку янтаря. В такому контексті, світло та колір в отворах скульптури відсилає до сонячного каменю.

"Внутрішне світло" відсилає до хаотичного розпорошення внутрішнього світла- природньої данності області, через це не централізоване видобування втрачається концентрованість внутрішнього багатсва області.  

2017р.

"Наповнення"

  Є східна мудрісь, про сенс життя. Життя це чаша, а те чим ми наповнюєм її в продовж життя то це є сенсом нашого життя.

 

В цій серії "Наповнення" той же посил. Всі  ми люди по суті однакові, всі ми маєм дві ноги дві руки, очі, уха. Ми відрізняємся внутрішнім наповнення, кожен робить себе з різного тіста..

 

матеріали: лего, солдатики, мякі іграшки, роблять відсил до  творення, руйнацію, няшність....

 2018р.

bottom of page